انواع کانال‌های بازاریابی

کانال‌های بازاریابی راه‌هایی هستند که کالاها و خدمات برای مصرف‌کنندگان از طریق آن‌ها قابل دسترس هستند. مسیریابی محصولات از تولید به مصرف‌کننده مهم است، زیرا یک بازاریاب باید تصمیم بگیرد که مسیر یا کانال محصول کدام باشد.

 

 

 

تولیدکننده به مشتری
تولیدکننده به طور مستقیم، بدون هیچ واسطه‌ای کالاها را به مصرف‌کننده می‌فروشد. محصولات از تولیدکننده به کاربر بدون واسطه است. به عنوان مثال یک نانوا ممکن است مستقیما به مشتریانش کیک بفروشد.

تولیدکننده به خرده‌فروش به مصرف‌کننده
خرید توسط خرده‌فروش از تولیدکننده انجام شده و سپس خرده‌فروش کالا را به مصرف‌کننده می‌فروشد. این کانال توسط تولیدکنندگانی که در تولید یک کالا تخصص دارند استفاده می‌شود. تولیدکنندگانی که در تولید کالا تخصص دارند ترجیح می‌دهند که از این روش توزیع استفاده کنند.

تولیدکننده به عمده‌فروش به مشتری
مصرف‌کننده می‌تواند به‌ طور مستقیم از عمده‌فروش خرید نماید. خرید از عمده‌فروش برای مصرف‌کننده ارزان‌تر تمام می‌شود زیرا دیگر لازم نیست هزینه‌های سرویس و نیروی فروش بپردازد.
تولیدکننده به نماینده به عمده‌فروش به خرده‌فروش به مشتری
توزیعی که بیش از یک واسطه را در فرآیند فروش درگیر می‌کند. نمایندگی‌ها زمانی که کالا نیاز به حرکت به بازار دارد مفید واقع می‌شوند. به عنوان مثال زمانی که شیلات فهمید که غذای ماهیانی که به بازار وارد کرده است فاسد بوده‌اند، باید به سرعت آن‌ها را دور بیندازد. اگر با همه‌ی عمده‌فروشان تماس بگیرد بسیار وقت‌گیر خواهد شد و او فقط با نماینده‌ها در سراسر کشور تماس می‌گیرد.

اطلاعات تکميلي

  • نویسنده: علی مجد
این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

اگر همه چیز مهم باشد, پس بدان که هیچ چیز مهم نیست.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA