هفت نکته مهم بازاریابی در بنگاه‌های کوچک

اگر شما جزء صاحبان مشاغل کوچک به حساب می آئید، برای بازاریابی احتیاج به سرمایه گذاری زیادی نخواهید داشت.بسیاری از سازمانهای کوچک از روشهای اصولی و مهم موجود برای بازاریابی در کسب و کار خود غافل بوده و فرصتهای فراوانی که با اعمال این روش ها بدست می آید را به فراموشی سپرده اند.
نکات بسیاری برای ارتقاءکمیت و کیفیت نقاط تماس با مشتریان و طرز تلقی آنان از شما وجود دارد که صرفا" تلاشی مقدماتی برای به حرکت در آوردن آن ضروری است و پس از اجراء موجبات رونق شغلی شما را فراهم می آورد. در اینجا به برخی از این راه کارها اشاره می شود :

 

بازاریابی برای پیک موتوری

پرسش

صاحب شرکتی در حوزه پیک موتوری هستم که چند سالی است فعالیت‌های خود را پیش می‌برد. در خصوص جذب بیشتر مشتریان چه اقداماتی را به من پیشنهاد می‌کنید و چگونه می‌توان برنامه‌ریزی‌های مناسبی را اتخاذ کرد تا از این طریق، در راستای تبلیغات و بازاریابی عملکرد بهتری داشت؟

 7 راه عالی بازاریابی برای برند جدیدتاندر بازاریابی برندتان، تعادل برقرار کردن میان هزینه‌ها و دست‌آوردها حائز اهمیت است. به‌خصوص برای یک برند جدید که سعی دارد رشد کند. هدف آن است که از طریق یافتن موثرترین راهکارها با کم‌ترین مقدار پول، بازگشت سرمایه‌(آر.او.آی) را به بیش‌ترین میزان ممکن برسانیم.

ارتباطات، لازمه بازاریابی موفق است

رقبای تان در هر موقعیتی می توانند از یو اس پی ها (نکات منحصر به فرد فروش) مبتنی بر محصول تان تقلید کنند ولی عنصری که آنها هرگز نمی توانند نمونه سازی کنند، نحوه برقراری ارتباط شما با مشتریان است. پس در هر فرصتی آن را بسط و توسعه دهید. فقط این سوال را از خودتان نپرسید که تا پایان امروز یا آخر هفته یا ماه چگونه می توانم این معامله را ببرم؟ بلکه بپرسید این ارتباط در دوازده ماه آینده یا دو سال یا پنج سال بعد چگونه خواهدبود؟ این همان عنصر مشارکت در فروش مشاوره ای- مشارکتی است.

مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی را كوششی آگاهانه برای دستیابی به نتایج مبادله مطلوب با بازارهای مورد نظر دانسته اند. شناخت فلسفه هایی كه راهنمای اینگونه تلاش های بازاریابی هستند و آگاهی از ارزش نسبی هر یك در رابطه با “ سازمان”، “ مشتریان” و “جامعه”، موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. سازمانها فعالیت های بازاریابی خود را بر اساس پنج دیدگاه قرار می دهند، این دیدگاه ها عبارت اند از: تولید، محصول، فروش،بازاریابی و بازاریابی اجتماعی

تکنیکهای بازاریابی و تبلیغات

دنیای بزرگ بازاریابی مشحون از ابهامات، سوالات، پیچیدگی‌ها و بعضاً مفاهیمی است كه گاهی اوقات به علت وارداتی بودن، گاهی به علت كمبود اطلاعات و دانش بازاریابی نزد دست اندركاران و ظاهراً حرفه‌ای‌هایی كه تازه به این وادی پا نهاده‌اند و بالاخره زمانی هم متاسفانه به علت عدم شناخت و درك صحیح مفاهیم علمی‌تر و قدیمی‌ترها و آنهایی كه سالهاست در حوزه بازاریابی فعالیت می‌كنند ناشی می‌شود. بازاریابی بازرگانی رشته‌ای تخصصی از علوم انسانی در شاخه بازرگانی و با تاكید بر ارتباطات اجتماعی و انسانی است. اما بدون توجه به مفاهیم مدیریت استراتژیك و قطع نظر متدولوژیهای آن نمی‌تواند برنامه‌ریزی و اجرا شود. در حقیقت، بازاریابی یك فعالیت استراتژیك است كه می‌تواند یك بنگاه اقتصادی را به بعضی از اهداف نزدیك نماید.

هوش تجاری

بیشتر اوقاتی که خودرو خود را کنار خیابان پارک می کنید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه که به سمت آن باز می گردید با یک آگهی تبلیغاتی زیر برف پاک کن آن مواجه می شوید، شما آن را برمی دارید و دور می اندازید، متأسفانه در عرصه بازاریابی دیجیتالی نیز با همین مشکلات موجه هستیم.

با رشد و توسعه بازاریابی دیجیتال بازاریابان این عرصه، مخاطبان خود را در مکان های نادرست هدف قرار می دهند و با این حرکت آنها را عصبانی می کنند .

کلینیک محصول چیست و چه زمانی باید کلینیک محصول اجرا شود

کلینیک محصول یک متد تحقیقات بازاریابی می باشد که به کمک آن انتظارات مشتری ها در مورد محصولات و خدمات شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و واحدهای مختلف از قبیل واحد تولید ، تحقیق و توسعه ، بازاریابی شرکت تصمیمات خود را در مقاطع مختلف بر اساس این نظرات اتخاذ می نماید.

کلینیک محصول با هدف شناسایی انتظارات مشتری ها با در نظر گرفتن همه اصول مربوط به تحقیقات بازار است. در کلینیک محصول ، محصول های شرکت در معرض بازدید مشتری ها احتمالی قرار می گیرد و آنها نسبت به محصولات شرکت ارائه می نمایند.

قدرت بازاریابی یک تی‌شرت

اگر لوگوی خود را همچنان روی یک تی‌شرت، کلاه یا حتی روی یک دست‌بند چاپ نکرده‌اید، مطمئن باشید که یک فرصت بزرگ برای بازاریابی را از دست داده‌اید.
در دنیای بازاریابی خیلی از کارآفرینان گمان می‌کنند که باید به یک سری روش تبلیغاتی پرهزینه مانند آگهی‌های تلویزیونی و تبلیغات چاپی محیطی محدود باشند، در صورتی که با هزینه‌های کمتر و یک فرآیند هوشمندانه می‌توانند با بازده بسیار بالایی روبه‌رو شوند.

پنج نکته کلیدی برای ایجاد طرح بازاریابی موفق

اغلب شرکت ها، طرح بازاریابی مکتوبی در اختیار ندارند. در واقع بدون در اختیار داشتن طرح بازاریابی دقیق و منطقی، مسیر حرکتی ثابت و محکمی برای بازگشت سرمایه گذاری که در کسب و کار انجام داده اید، نخواهید داشت. یک طرح بازاریابی، از درک مخاطبان هدف و نفوذ شما در بازار تا ترفند های چگونگی دستیابی به بازار و ایجاد تمایز را در بر می گیرد. داشتن طرح بازاریابی به منظور بازگشت سرمایه در هر کسب و کاری، لازم و ضروری می باشد.

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

نقش مدیر این است که به درون فرد نفوذ کند و هوشمندی بی‌همتای او را کشف کند و به عملکرد تبدیل نماید.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA