تبلیغات Pop-Up

تبلیغات Pop-Up، در بهترین حالت تبلیغاتی آزاردهنده است و در بدترین حالت سیستم توزیع ویروس‌های خطرناکی است که مستقیما هارد کامپیوتر را نشانه می‌گیرند. در خبرهایی که از جشن سالگرد عمومی شدن اینترنت منتشر شد، Ethan Zuckerman خالق کدهای نرم افزاری پشت این نوع تبلیغ، ندامت خود را از ابداع آن اعلام کرد.

Zuckerman که مرکز تحقیقات رسانه ای Civic در دانشگاه MIT را مدیریت می کند، مقاله ای برای The Atlanic نوشته است و توضیح داده که چطور شد که تبلیغات به مدل کسب و کار اصلی در اینترنت تبدیل شد. همچنین او به دقت در این مقاله بررسی کرده است که گستردگی اینچنین تبلیغات اینترنتی چه تاثیری بر حریم خصوصی کاربران دارد.


ایده تبلیغات Pop-up در اواسط دهه 90 میلادی تحت شرایطی به ذهن Zuckerman خطور کرد که او برای یک شرکت خدمات میزبانی وب به نام Tripod.com کار می‌کرد.

Zuckerman : دلیل استخدام من بدست آوردن مدلی برای تحلیل صفحه شخصی کاربران در مرورگرشان بود تا بتوانیم به شکلی هدفمند برای آن ها تبلیغ کنیم. در طول این مسیر به نوع خاصی از تبلیغات دست پیدا کردیم که به منفورترین نوع تبلیغ جهان تبدیل شد.
این روشی برای قرار دادن تبلیغ مقابل چشم کاربر بدون قرار دادن مستقیم آن در صفحه وب سایت بود. بسیاری از تبلیغ کنندگان نگران این بودند که صفحه ای که تبلیغشان در آن درج می شد با محتوای صفحه دقیقا مرتبط باشد، به این خاطر تبلیغات Pop-Up توجه بسیاری را جلب کرد. Zuckerman قسم می خورد که از ابداع آن نیت خیری داشته ولی حال عمیقا از این کار خود متاسف است.

Zuckerman معتقد است که با ظهور شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر دیگر تبلیغات Pop-Up کاملا مرده است و باید به فکر راه کارهای جدیدی و بهینه ای بود که اینچنین آزاد دهنده و خطرناک نباشند.

در حال حاضر بسیاری از وب سایت های فارسی زبان نیز مدل کسب و کار بر اساس تبلیغات دارند و برای بهبود رتبه بندی سایت خود از Pop-Up ها استفاده می‌کنند. البته بسیاری از مرورگر جلوی این نوع تبلیغ را به اشکال مختلف گرفته اند.

اطلاعات تکميلي

  • نویسنده: محمد خاهانی
این مورد را ارزیابی کنید
(29 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

زندگی ارزشمندتر از آن است که تنها به امید فرارسیدن دوران بازنشستگی کار کنیم.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA