بستن مذاکره چه روشی دارد؟

بسیاری از کارشناسان بازاریابی و فروش نمی دانند چگونه در مورد رقم ها و موعد پرداخت با مشتریان صحبت کنند. شما باید به گونه ای برخورد نمایید که از نگاه دیگران، با احترام و مودبانه به دنبال پول باشید.

بستن مذاکره ؛ بحث در مورد پول هنر خیلی ظریفی است. ما باید کاری کنیم که مشتریان احساس کنند که قیمت هایمان منصفانه است، شما باید اطمینان پیدا کنید که هزینه خدمات ما به طور کامل و به موقع پرداخت می شود. پس از آزمون و خطاهای بسیار و تجربه کردن تعداد زیادی تماس تلفنی شکست خورده، یک روش اساسی برای بستن مذاکره در پیش گرفته که آن را برای تمامی مشتریان به کار می برند، البته یک شیوه مطلق نیست و تنها به شما کمک می کند تا در مورد نحوه صحبت کردن در مورد هزینه ها به یک جمعبندی برسید.

 

روش بستن مذاکره عبارتست از:
حرف اول اینکه سعی کنید در جلسه اول فروش در مورد پول حرفی نزنید. در جلسه اول با مشتریان از بحث در مورد قیمت و هزینه خدمات خودداری نموده و حتی در این زمینه مانع مشتریان هم می شوم. صحبت در ابتدای جلسه در مورد پول باعث می شود شما وارد جنگ قیمتی شوید.بستن مذاکره

برآورد قیمتی اولیه به مشتری تان بدهید. پس از مشخص شدن نیاز دقیق مشتری، زمان آن است که به مشتری در مورد هزینه احتمالی یک برآورد داشته باشید. تجربه نشان می دهد که اعلام کردن طیف های قیمتی در این زمان قیمت دهی اولیه، بهترین نتیجه را خواهد داشت.

در زمان بستن مذاکره بهتر است برای محصولات صنعتی از مشتری ودیعه بگیرید. وقتی با مشتری به توافق شفاهی می رسید و ایده ای در مورد کار و طیف قیمتی آن می دهید، از او ودیعه بگیرید. این ودیعه بستگی به شرکت شما دارد. هیچگاه شروع به برنامه ریزی محصولی برای مشتریان خود نکنید و قبل از آن ودیعه ای غیرقابل بازگشت دریافت کرده باشید. بدون پیش پرداخت هیچ ضمانتی وجود ندارد که هزینه ها به طور کامل تسویه گردد.

پس از آنکه پیش پرداخت ابتدایی را دریافت نمودید، در صورت امکان، تمامی گزینه هایی را که برای او قابل انتخاب است، در سیستم نرم افزار به او نشان می دهید و به صورت رودررو با او در مورد موضوعات صحبت کنید. برای آنکه رضایت مشتری را داشته باشید، کلیه مراحل را برای مشتری توضیح دهید و برای مراحل مختلف تاییدیه دریافت کنید. در زمان اعلام قیمت خلاق باشید و سعی کنید امور را در دست بگیرید تا فرایند به شیوه ای پیش نرود که گویا خدمات خود را به صورت رایگان ارائه داده اید. پس از ارائه و توضیح پیشنهادها، با مشتری به توافق رسیده و مولفه های محصول و خدمات و قیمت های آن مکتوب کنید.

برآوردها و تخفیفات ارائه شده و برند های مورد تایید را با مشتری دوره کنید. زمانی که مشتریان عوامل مورد نظر را انتخاب می کنند، یک برآورد کتبی در قالب پیش فاکتور بدهید. در این نوشته، تشریح دقیقی از محصول انتخاب شده توسط مشتری و قیمت های تمام مولفه های آن به علاوه سایر هزینه ها از قبیل ایاب و ذهاب و مالیات بر ارزش افزوده) آورده می شود.

برآورد نهایی باید به صورت رو در رو به اطلاع مشتری برسد (یا حداقل به وسیله تلفن) و در مورد خط به خط آن صحبت شود. هرگز از ایمیل به تنهایی استفاده نکنید به این طریق تمامی هزینه ها برای مشترس روشن می گردد و به هر سوال یا اعتراضی در مورد آنها پاسخ داده خواهد شد.

یک قرارداد ساده تهیه کنید و درصدی از هزینه ها را دریافت کنید. زمانی که مشتری تصمیمات خود را نهایی می کند، به بحث قرارداد می رسیم. تمام جزئیات کار و آنچه مشتری برای آن هزینه پرداخت می نماید، در آن آورده شده است و فهرستی از تعهدات شرکت و برند و آنها هم ذکر می شود.

بستن مذاکره به آنجا ختم می شود که شما تاریخی را برای پرداخت نهایی انتخاب کنید که مطمئن شوید در صورت عدم تحقق آن، می توانید جلوی زیان های بیشتر را بگیرید. این گونه شما فرایند بازاریابی را به درستی انجام داده اید

این مورد را ارزیابی کنید
(22 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

تمایز یک محصوی باید در راستای ذهنیت مصرف‌کننده صورت گیرد, نه مخالف آن.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA