چگونه یک گفتگوی کسل کننده را پایان دهیم؟

همگی ما با چنین چیزی سر و کار داشته‌ایم. مکالماتی که گویا تمامی ندارند. یا گفتگویی که به طور شکنجه‌آوری برای شما غیرجذاب است که کم کم این عذاب به طور فیزیکی هم نمایان می‌شود. یا شاید حتی بدتر از این، چیزی که حتی گفتگو هم محسوب نمی‌شود، یا به خاطر اینکه طرف مقابل‌تان پرحرفی می‌کند – یا اینکه باری را بر دوش شما گذاشته تا سکوت تان را با " اوهومممم...درسته...میدانم چه می‌گویی..." بشکنید. مهم نیست که ویژگی گفتگوی کسل کننده‌ای که خواسته یا ناخواسته وارد آن شده‌اید چه باشد، مهم این است که مهارت های ارتباطی خارج شدن هنرمندانه از آن را بیاموزید -- تا بتوانید بدون اینکه حس بدی به طرف مقابل‌تان دست دهد صحبت را به شوخی دوستانه‌ و خوشایند و پربارتری بکشانید. در اینجا چهار تکنیک آسان به شما معرفی خواهیم کرد.

1. شخص سومی را به گفتگوی خود اضافه کنید – و سپس با عذری از آنها جدا شوید

سر راهتان شخص آشنایی می‌بینید؟ پس دست تکان دهید، عجله کنید. خب، مسلما قصد ندارید اینطور به نظر برسد که دارید این شخص کسل کننده را به دست این شخص از همه جا بی خبر می‌سپارید. این کار اصلا جالب نیست.در عوض، چند لحظه‌ای با او خوش و بش کرده و جویای اخبار جدید فرد تازه وارد شوید، و سپس او را به شخص سوم معرفی کنید. یا بهتر است، شخص سوم را در جریان گفتگوی خود بگذارید، پس حتما لازم نیست تا او موضوع جدیدی برای صحبت داشته باشد.

با فرض اینکه این تاکتیک کارایی خواهد داشت، و دو شخص دیگر شروع به گپ زدن می‌کنند، سپس می توانید محترمانه با عذری از آنها جدا شوید. با این حال، این کار را با هدف انجام دهید. همیشه بهتر است اینطور نشان دهید که بسیار دوست دارید بمانید، اما کار مهم دیگری پیش آمده که باید به آن برسید.

2. پیشنهاد مهمان کردن نوشیدنی دهید

افراد کمی پیدا می‌شوند که پبشنهاد کوکتل، قهوه یا لیموناد رایگان را رد کنند. پس اگر شرایط کمی دشوار شد، خاطرنشان شوید که می‌خواستید نوشیدنی برای خود بگیرید و ببینید آیا او هم دوست دارد چیزی بنوشد.

البته این کار رسما شما را از گفتگو "خلاص" نمی‌کند، اما مقداری زمان برایتان می خرد، در طول این زمان ممکن است شخص دیگری به شما ملحق شود و شما را از مخمصه نجات دهد. همینطور می‌توانید به شخصی در صف نوشیدنی بربخورید. اگر چنین چیزی رخ داد، شانس این را دارید که از دوست خود بخواهید به شما ملحق شود یا در واقع "نجاتتان دهد".

 


3. بچه ها و همسر خود را بهانه کنید

همینطور که این مطلب را می نویسم خنده‌ام گرفته است، چرا که بسیاری از گفتگوها در گردهمایی‌ها را به خاطر موضوعی "اورژانسی" راجع به بچه ‌ها، یا همسرم رها کرده‌ام. گرچه درگیر شدن با چنین مسائلی در زندگی واقعی می‌تواند آزاردهنده باشد، اما به شما اطمینان خاطر می‌دهم که بهترین راه برای خاتمه دادن به گفتگوست. هیچکس از اینکه گفتگوی خود را به خاطر صحبت کردن با کودکان خود راجع به اینکه چگونه خرابکاری خود را درست کنند، یا به همسرتان کمک کنید تا کلید ماشین خود را پیدا کند، نیمه رها کنید ناراحت و آزرده نخواهد شد.

حالا شاید نتوانید با تلپاتی خانواده خود را مجاب کنید تا به هنگام گفتگو با شما تماس بگیرند، اما چه کسی گفته است که نمی‌توانید وانمود کنید که تماسی نیمه اورژانسی داشته‌اید، یا جوری وانمود کنید که "انگار" موبایلتان در جیب ویبره می‌کند. ("وای، مثل اینکه چیزی شده. اشکالی ندارد چند لحظه با خانه تماس بگیرم؟") فقط اگر مهارت‌های بازیگری تان چندان تعریفی ندارد حواستان جمع باشد.

4. مودبانه آنجا را ترک کنید، بدون هیچ توضیحی

گاهی اوقات از آشکارترین چیزها چشم پوشی می‌کنیم، زیرا درگیر داستان من در آوردی میشویم تا از مخمصه رهایی یابیم. اگر واقعا گفتگویتان بی معناست، هیچ اشکالی ندارد که خیلی ساده بگویید، "باید من را ببخشید. از دیدنتان خوشحال شدم." و سپس صحنه را ترک کنید.

در جایگاه یک انسان، گاهی اوقات بیش از اندازه توضیح می‌دهیم، حتی زمانی که نیاز به آن نباشد. (به زمانی فکر کنید که شخصی از شما درخواست انجام کاری را داشته باشد که تمایلی به انجامش ندارید. آیا به سادگی می‌گویید، "متاسفم. در توانم نیست،" یا به دنبال توضیح مفصل‌تری برای آن می‌گردید؟)

حالا نمی‌گویم که با عذری از او جدا شده و به صحبت با افراد دیگر در دو قدمی او بپردازید، اما همیشه هم لازم نیست همه چیز را بیان کنید. و اگر واقعا حس خوشایندی راجع به این روش ندارید، پس از اینکه از او جدا شدید به سمت سرویس بهداشتی بروید. بهتان اطمینان خاطر میدهم، جای سوالی برای هیچکس باقی نمی‌ماند.

شاید وقتی از گفتگویی فرار می‌کنید، حس چندان خوبی راجع به آن نداشته باشید، اما راه های بسیاری هست تا شما آدم بد داستان نشوید. و حقیقتا، اگر در گردهمایی بزرگ و حرفه‌ای حضور دارید، باید از گفتگوهایی که به هیچ جا ختم نمی‌شوند دوری کنید. با دوری کردن از افرادی که حرف‌های بیهوده‌ای می‌زنند، شانس خود را برای پیدا کردن فردی خوش صحبت و عالی بالا می‌برید – و همچنین راه را برای آنها در پیدا کردن شما باز می‌گذارید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

به کارکنانتان بگویید هیچ‌گاه اجازه ندهند قربانی واقع شوند; اما اگر چنین احساسی دارند بهتر است بروند جای دیگری کارکنند.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA