۶ گام تا ارائه بهترین سخنرانی

آیا می‌دانستید که ۷۵% از ما هنگام سخنرانی در جمع مضطرب می‌شویم؟

اما چگونه می‌توان با اعتماد به نفس سخنرانی کرد؟ چرا ما هیچوقت نمی‌توانیم آنگونه که می‌خواهیم سخنرانی کنیم؟

شما با ایجاد این تغییرات می‌توانید هنگام سخنرانی بر استرس خود غلبه کنید:

۱- سعی نکنید فرد دیگری باشید

اگر فرد شوخ‌طبعی هستید، شوخی کنید. اگر غیررسمی هستید، سعی نکنید خیلی رسمی سخنرانی کنید. هیچ راه درست و مشخصی برای سخنرانی وجود ندارد. در هنگام سخنرانی فکر کنید که در حال به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجربیاتتان با دیگران هستید.

۲- به دنبال ستایش شدن نباشید، سعی کنید مؤثر باشید

شما نباید فقط به این موضوع فکر کنید که می‌خواهیم سخنرانی خوبی ارائه دهید. شما باید به این موضوع فکر کنید که چقدر روی دیگران تأثیرگذار بودید و چقدر توانستید به آن‌ها انگیزه بدهید. از خود بپرسید: آیا با این سخنرانی روی کسی تأثیری گذاشتم؟

۳- تا می‌توانید تمرین کنید

من آرزو می‌کنم که ای‌کاش راه ساده‌تری نیز وجود داشت؛ اما هر چه شما بیشتر تمرین کنید، اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنید. سعی کنید حداقل یکبار جلو دوستان و آشنایان خود سخنرانی کنید تا آن‌ها اشکالاتتان را به شما بگویند.

 


۴- سخنرانی‌های TED را ببینید

صدها سخنرانی از تد وجود دارد. نگاه کنید که در سخنرانی‌هایش چطور با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کند و اطلاعات خود را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارد؛ او چگونه توجه مخاطبان خود را جلب می‌کند؟ یکی از چیزهایی که خیلی در سخنرانی‌های او مؤثر است تصویرهای ذهنی است که توسط سخنان خود برای مخاطبان ایجاد می‌کند.

۵- از سخنرانی خود فیلم بگیرید

به فردی بگویید با یک دوربین یا گوشی ساده از سخنرانی‌های شما فیلم بگیرد. اکثر مواقع تصوری که ما از سخنرانی خود داریم با آنچه دیگران می‌بینند تفاوت زیادی دارد. با اینکار شما می‌توانید آنچه را دیگران می‌بینند، ببینید و در سخنرانی‌های بعدی ایرادات خود را برطرف کنید.

۶- نکات کلیدی سخنرانی خود را بدانید

اگر شما بخواهید جملات خود را حفظ کنید، بی‌شک برخی از آن‌ها از خاطر شما خواهند رفت و این باعث اضطراب شما می‌شود. بعد از حفظ کردن جملات سعی کنید نکات کلیدی که می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید را در خاطر خود نگه‌دارید و با اینکار اگر شما فراموش کردید که جمله بعدی شما چیست حداقل نکته‌ای که می‌خواستید درباره آن صحبت کنید را به خاطر می‌آورید و می‌توانید فی‌البداهه درباره آن توضیح دهید.

این مورد را ارزیابی کنید
(98 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

تمایز یک محصوی باید در راستای ذهنیت مصرف‌کننده صورت گیرد, نه مخالف آن.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA