چهار چیزی که باید در 30 روز اول کاری انجام دهید

چند هفته اول کار جدید از جهاتی آسان و از جهاتی دشوار است. در بیشتر موارد، در ابتدا آنقدر اطلاعات ندارید تا حجم کاری سنگینی را قبول کنید. اما سردرگمی‌هایی راجع به آنچه از شما انتظار می‌رود خواهید داشت و تمام تلاش خود را می‌کنید تا تاثیر خوبی بر دیگران گذاشته، که این کار از لحاظ احساسی تمام انرژی شما را می‌گیرد. چگونه می‌توان شروع خوبی داشت؟ سایت فرصت‌های شغلی گلس دور و راهنمای اشتغال جن دیوال لیستی از کارهایی که باید در 30 روز اول کاری انجام دهید را گردآوری کرده‌اند. 

تا جایی که می‌توانید سوال بپرسید

اگر زیاد سوال بپرسید، نه تنها سریع‌تر راجع به شغل جدیدتان یاد می‌گیرید، بلکه اشتیاق و کنجکاوی ذهنی خود را نیز نشان می‌دهید. مدیران دوست دارند این صفات را در همه کارکنان شرکت ببینند، کارمندان تازه وارد تا حرفه‌ای‌ها. در طی مصاحبه ای با مایک جورج، مدیرعامل شرکت QVC، او کنجکاوی ذهنی را یکی از مهم‌ترین معیارهایش در استخدام‌های اجرایی‌ عنوان کرد. قبل از QVC، جورج مدیر ارشد بازرگانی Dell بود و این ویژگی را در موسس آن مایکل دل تحسین می‌کرد. جورج گفته: " چیزی که مرا شگفت‌زده می‌کرد حس کنجکاوی مایکل برای یادگیری چیزی جدید در هر روز بود. این روحیه شگفت‌انگیزی بود که بسیار تلاش کردم از آن الگوبرداری کنم و در QVC آن را پیاده کنم."

اگر نگران این هستید که با کنجکاوی خود مدام مزاحم مدیرتان شوید، به محض اینکه به ذهنتان رسیدند آن‌ها را بر روی کاغذ بنویسید، و جلسات دوره‌ای ترتیب دهید تا آن‌ها را بیان کنید. جن دوال مشاور اشتغال، بر این عقیده است که که فقط سوالاتی را بپرسید که واقعا ریشه در کنجکاوی شما دارند. او می‌گوید: " بدون اینکه تمام قضیه و دلایل پشت آن را بدانید که چرا بدین شکلند، برای خودی نشان دادن درخواست ارائه راه‌حل بهتر برای مساله نداشته باشید."

وظایف خود را به وضوح بشناسید

شاید به نظر ایده ساده ای بیاید، اما شاید باورتان نشود که چقدر انتظارات کارمندان ومدیران با هم متفاوت است، که به هنگام بررسی عملکردها منجر به اتفاقات ناخوشایندی می‌شود. از مدیر خود به سادگی بپرسید که انتظارش از شما چیست، و مجموعه‌ای از سوالات کلی و جزئی را با هم داشته باشید. برای مثال، از اهداف تیم برای سال پیش رو بپرسید و اینکه شما چگونه می‌توانید به پیشرفت آن کمک کنید. از او بپرسید که در روز یا هفته مشخص شده از شما انتظار به پایان رساندن چه کاری را دارد، و وظایف مشخص شده را برای چه زمانی نیاز دارد. طبق گفته دیوال با این کار، "آسیب پذیری خود را نیز نشان می‌دهید، که اغلب اوقات رابطه‌ای یکدل و مشارکتی در برابر رابطه‌ای رقابتی می‌سازد."

 


جلسات یک به یک با همکارانتان داشته باشید

شناخت همکاران تیم و خارج تیم خود بسیار ارزشمند است. هر کسی که کارش را تحسین می‌کنید به قهوه دعوت کنید، هر کسی که مقامش در زمان کمی ارتقا یافته یا کسی که در دپارتمان متفاوتی که شما نسبت به آن کنجکاوید کار می‌کند. راجع به نقش هر روزه آنها و هرآنچه که راجع به شرکت دوست دارند یا خوششان نمی‌آید بیشتر بدانید. نظر کلی آنها را بپرسید. بدین شکل نکات ظریف کاری در شرکت را زودتر خواهید دانست، و روابط مهمی را خواهید ساخت.

فرهنگ شرکت را پس نزنید

دیوال گفت: " حواستان به پوشش، زمان ورود و خروج از محل کار، و مقررات راجع به موسیقی و اینترنت باشد." اگر می‌بینید که کسی در حین جلسات چندین کار را با هم انجام نمی‌دهد، شما هم از انجام این کار خودداری کنید. از رئیس خود راجع به قوانین و دلایل آنها بپرسید. و در عین حال شخصیت و اصول خود را نیز حفظ کنید. اگر فکر می‌کنید که بخشی از فرهنگ سازمان با ارزش‌های شما مغایرت دارد، شاید بهتر باشد شرکت را ترک کرده، یا در ابتدا پیش از تغییر فرهنگ، اثرگذاری خود را بالا ببرید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

حداکثر شادی و خشنودی انسان‌ها زمانی به دست می‌آید که در شغل هم‌راستا با شخصیت (هوشمندی) خود, به کار گمارده شوند.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA