6 نشانه عقب ماندگی از استانداردهای نوین محیط کاری

هنجارهای فرهنگ سازمانی سریعا در حال تغییر هستند و اگر نتوانید برای همگام شدن با این تغییر عکس العملی نشان دهید در نهایت از قافله عقب می مانید. اگر به فرهنگ سازمانی خاص خود عادت کرده و با روش های نوینی که دیگر شرکت ها استفاده می کنند ناآشنا هستید سنجش ماندگاریتان با گذشت زمان به آسانی امکان پذیر نیست. در ادامه لیستی از طرق معمول که باعث عقب ماندگی کسب و کارها می شود، و همچنین اقداماتی که میتوان جهت برطرف نمودن آن انجام داد ارائه می شود. برای تصمیم گیری بهتر درمورد فرهنگ سازمانی تان با اسکیل ما همراه شوید.

نشانه های عقب ماندگی فرهنگ سازمانی

در این قسمت برخی از بزرگترین عواملی که سبب عدم تطبیق با استاندارهای جدید فرهنگ سازمانی می شود عنوان می شود بنابراین توجه ویژه ای به آنها داشته باشید.

1. سبز نبودن کسب و کار


برخی از سازمان ها خیلی برای سبزکردن کسب و کارشان تلاش نمی کنند. اما شما می توانید برخی کارهای ساده در این زمینه انجام دهید مثلا پرینتهای تان را کمتر کنید و ارتباطات خود را بیشتر از طریق ایمیل انجام دهید و از لوازم برقی و روشنایی کم مصرف در سراسر دفترتان استفاده کنید. حتی می توانید گام های ساده ای در زمینه سازگار کردن کسب و کارتان با محیط زیست بردارید. فراتر از آن، شما می توانید با شرکایی کار کنید که کسب و کارشان سبز است و ارتباط با مشتریان را تا حد امکان دیجیتالی نگه دارید. شما حتی می توانید با استفاده از خدمات پرینت کوتاه مدت (short-run prints) و استفاده از مواد بازیافتی هم پول کمتری خرج کنید و هم زمان کمتری صرف کنید. بنابراین هیچ نکنه منفی در آن نیست و بهانه ای برای دنبال نکردن این روش وجود نخواهد داشت. (خدمات پرینت کوتاه مدت در مقابل چاپ انبوه قرار دارد که به جای چاپ با تیراژ بالا، چاپ کاتالوگ ها و موارد تبلیغاتی به تعداد کمتر انجام می شود و امکان بازبینی و شخصی سازی آن وجود خواهد داشت.)

2. نه نگفتن به کارکنانی که مایلند در منزل کارکنند


امروزه دورکاری در بین کارفرمایان و کارمندان بیشتر مورد پذیرش واقع شده است. به لطف فناوری، قابلیت های دورکاریِ بیشتری فراهم شده است و روش های ردیابی کار کارکنان، بررسی مسئولیت پذیری آنها را تسهیل نموده است. حضور نسل جدید در محیط کار نیز به پیش بردن این روش را حتی بیشتر از قبل امکان پذیر می کند. البته این به معنی نیست که شما باید فورا دفتر کارتان را بندید و همه کارکنان تان را دورکار کنید اما باید برخی انعطاف پذیری ها را برای کارکنانتان در نظر بگیرد. حتی اگر آن به خاطر شرایط خاصی مثل بیماری یا تعمیرات منزل باشد.

3. استفاده از تکنولوژی منسوخ


استفاده از کامپیوترها و نرم افزارهای قدیمی می تواند باعث پس انداز کردن پول شود و حتی ممکن است در مواردی مانند آموزشِ افراد جدید برای کار بر روی سیستم های جدید، کمتر زمانبر باشد اما بهره وری تان را می کاهد. تجهیزات و نرم افزارهای جدید می تواند به آسانی مقدار زمان صرف شده برای اجرای وظایف مشخص را کاهش دهد. همچنین استفاده از تجهیزات جدید باعث می شود کارکنانتان راحتر کار خود را انجام دهند و شما به تعمیر و نگهداری اساسی برای دستگاه هایتان نیاز پیدا نکنید. البته نیازی نیست از برترین تکنولوژی ها برای تمامی کارمندان استفاده کنید همین که سعی کنید ابزارها و برنامه هایتان را تا حد امکان به روز نگه دارید کافی است.

 


4. سرسخت ماندن بر روی ساعات کاری


برای برخی از کسب و کارها، به موقع سر کار بودن حیاتی است اما برای اکثر نقش ها و موقعیت ها، مقداری امکان انعطاف وجود دارد. اگر حسابدارانتان روز کاری را 8 ساعت در نظر می گیرد چه اشکالی دارد این ساعات در بازه زمانی 5-9 یا 5:30-9:30 باشد؟ وقت شناسی برای جلسات و دیگر شرایط خاص مهم است اما شما باید برخی پیشنهادات انعطافپذیر را لحاظ کنید. کار کردن تنها مسئولیت کارکنان نیست و کمی درک بالاتر باعث می شود کسب و کارتان عمر بیشتری داشته باشد.

5. چسبیدن به بروکراسی اداری


بروکراسی برای ذهن خسته کننده و گیج کننده است بنابراین در برابر رویه های تصمیم گیری خردتر و سریعتر در حال محو شدن می باشد. استارتاپ ها چابکند و به لطف توانایی سریع در تصمیم گیری، در شرایط سخت نسبت به رقبایشان قابلیت ماندگاری بهتری دارند. از برخی از ساختار بروکراتیک تان دست بکشید این امر ممکن است برای شما کمی سخت باشد اما این امر شما را در محل کار مدرن سریعتر و رقابتی تر می کند (لازم به ذکر نیست که این روش برای کارکنانتان هم جذاب تر است).

6. عدم توانایی در داشتن یک سیستم تعامل دو سویه

در نهایت، مطمئن شوید سیستمی در محل کارتان برپاست که در آن خیلی راحت انتقادات و پیشنهادات مطرح می شود. کارکنان نسل جدید با دریافت نظرات پیشرفت می کنند، بنابراین هر چه بیشتر با آنها تعامل داشته باشید آنها هم راحت تر به سمت شرایط رضایت بخش پیش می روند. همچنین پذیرفتن و در نظرگرفتن نظرات کارکنان مهم است چرا که باعث افزایش رضایت کارکنان می شود و به شما کمک کند قبل از بحرانی شدن مسائل آن را شناسایی نمایید.

خطراتِ عقب ماندگی از استانداردهای نوین سازمانی

موارد ذکر شده ممکن است به ظاهر تاثیر گذار نباشند، اما برخی خطرات بحرانی در اینکه در رقابت با سازمان های دیگر عقب بمانید وجود دارد:

· حفظ کردن کارکنان سخت تر می شود: در چنین شرایطی، اگر فرصتی به یکی از کارکنانِ شما دست دهد که بتواند در یک محیط کاری پیشرفته تر کارکند ممکن است چنین تصمیمی را بگیرد و سازمان شما را ترک کند.

· استخدام نیروی جدید سخت تر می شود: اگر شما نتوانید منافع و فرهنگ سازمانی تان را رقابتی کنید، به زمان بیشتری برای پیدا کردن کاندیدهای جدید برای جایگزین کردن نیروی کار قدیمی تان نیاز دارید.

· آسیب پذیری رقابتی به وجود می آید: اگر شما خیلی عقب تر از فرهنگ های سازمانی به روز حرکت کنید بهره وری و کارآمدی کسب و کارتان به شدت کاهش خواهد یافت و این شرایط، فرصتی را برای رقبایتان ایجاد می کند که در کسب و کار شما نفوذ کنند و مزیت هایی را که از آن شماست برای خودشان کنند.

· روابط عمومی و دیدگاه های مشتری: داشتن فرهنگ مدرن تر می تواند برای روابط عمومی و ارتباط با مشتری برندتان با ارزش باشد.

استفاده از سیاست ها و سیستم های جدید می تواند مشکل باشد به خصوص اگر کسب و کارتان سالیان درازی مشغول به کار بوده یا اگر به اندازه ای بزرگ است که گرفتار ساختارهای بروکراتیک می باشد. خوشبختانه لازم نیست که شما در یک زمان همه چیز را تغییر دهید. به جای آن می توانید تغییرات نامحسوس و تدریجی را با گذشت زمان اعمال کنید و کم کم با سیاست های جدید کار کنید تا تعادلی را بین ارزشهای فرهنگ قدیمی و ارزش های فرهنگ جدید که بر دنیای کاری مسلط هستند بیابید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

حداکثر شادی و خشنودی انسان‌ها زمانی به دست می‌آید که در شغل هم‌راستا با شخصیت (هوشمندی) خود, به کار گمارده شوند.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA