برون سپاری,برون سپاری چیست,دلایل برون سپاری بسیاری از کسب و کارها نیاز به فروش و بازاریابی جهت توسعه کار خود دارند؛ آنها معمولا گروهی به صورت اختصاصی برای بازاریابی و فروش قرار می دهند و این گروه با روش های مختلف و بررسی وضعیت تقاضا و مسئولیت های دیگر کار می کنند. نتایج نشان می دهند که بیشتر روش های به کار گرفته شده برای بازاریابی و فروش اغلب هزینه ای بیشتر از درآمدزایی داشته است و این یک مشکل ناسازگاری به شمار می آید. امروزه روش های نوینی به منظور کسب موفقیت و فروش بیشتر برای جایگزینی با روش های گذشته به وجود آمده است.

برون سپاری بازاریابی و فروش

این طبیعی است که می توان بخش های مختلفی از یک کسب و کار را به شرکت های بیرونی سپرد؛ بخش هایی مانند حسابداری، دفترداری و بایگانی، خدمات مشتریان و حتی مدیریت منابع انسانی می تواند به روش برون سپاری اداره شود؛ بنابراین جای تعجب نیست اگر بخواهیم بازاریابی و فروش را نیز به روش برون سپاری اداره کنیم.
برون سپاری تیم بازاریابی یا تیم فروش می تواند یک ایده خوب برای تغییر و یادگیری و پیشرفت کارمندان نیز باشد. برون سپاری به کارمندان این امکان را می دهد تا به یک تیم حرفه ای با استعدادتر تبدیل شوند. با خروج نیروهایی که می توانند به صورت برون سپاری مشغول فعالیت شوند یک شرکت می تواند میزبان بخش های دیگر و تمرکز بر پیشرفت واحدهای دیگر خود باشد که این مساله ارزشمندی برای یک شرکت است. استفاده از یک تیم بازاریابی خارج از شرکت می تواند نتایج فوق العاده ای داشته باشد.

 

فروش و بازاریابی باید در کنار هم برون سپاری شوند


بیشتر اوقات به نظر می رسد که بازاریابی و فروش برای تولید نتیجه نهایی با هم به مشکل بر می خورند. با هر دو گروه صحبت کنید و برای رسیدن به یک تفاهم و احترام متقابل به آنها آموزش دهید. مردم معمولا می گویند که وقتی بازاریابی با آنها صحبت می کند او سعی در فروش کالا یا خدمات خود به آنها را دارد وقتی که آنها نمی خواهند خریدی داشته باشند اما بازاریابان می گویند که آنها مراحل رفتار با مخاطب را کاملا درست پیشرفته اند.
این موضوع دلیل خوبی برای برون سپاری فروش و بازاریابی است تا بتوانند با سازماندهی و هماهنگی با یکدیگر مشکلات فروش را حل کنند. سازمان های موفق با برون سپاری دو تیم فروش و بازاریابی توانسته اند مشکلات مربوط به تقاضا و عرضه را حل کنند؛ این دو گروه باید بتوانند با همکاری واحد و یکپارچه با یکدیگر با اهمیت مساوی فعالیت کنند.

1- کاهش هزینه ها و خطرات


برخی ناکارآمدی های عملیاتی مانند تغییرات در الویت بندی، فرسایش نیروها و از دست رفتن مهارت های افراد که در کار کردن به صورت حضوری رخ می دهد؛ در شیوه برون سپاری رخ نخواهد داد. همچنین هزینه هایی مانند استخدام، آموزش و خرج کردن های متوالی به منظور نگه داشتن استعدادهای بالا در محیط کار؛ حذف خواهند شد. داشتن یک تیم برون سپاری با تجربه و قابل اعتماد می تواند این احتمال رخ دادن این دو مشکل را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

 

2- دسترسی به بهترین استعدادها و نیروها


شرکت هایی که خدمات برون سپاری و فروش را ارائه می نمایند؛ قبل از مراجعه شما به آنجا سعی در جمع آوری بهترین استعدادها داشته اند. شرکت های این چنینی به دلیل تجارب کاری شان و کار کردن و بررسی کار با ارگان های مختلف؛ شیوه های بهینه سازی شغل و حرفه شما را می دانند. آنها آزمون و خطای بسیاری کرده اند و شما می توانید با همکاری با آنها از همه این تجارب به طور مستقیم بهره مند شوید؛ در حالی که اگر بخواهید برای شرکت خودتان به طور مستقیم نیرویی برای بخشی خاص بگیرید افزون بر اینکه این کار وقت گیر خواهد بود شاید در طول کسب تجربه آن نیرو؛ یک ضربه بزرگ به شرکت شما وارد شود. همچنین ممکن است مجبور شوید بارها نیرو عوض کنید تا بتوانید نتیجه دلخواه خود را بگیرید.

 

3- صرفه جویی در زمان


داشتن یک تیم که به صورت اختصاصی بر مساله فروش و بازاریابی برای شرکت شما؛ که بتواند نتایج خوبی را برای شرکت شما به ارمغان بیاورد؛ مستلزم درگیر شدن سایر بخش های دیگر شرکت تان در این بخش خواهد شد که این خود از نظر زمان به نفع شما و شرکت تان نخواهد بود. هر بخش به خصوص در یک شرکت باید بتوانند به صورت کامل بر موضوع کار خود تمرکز کنند تا بتوانند محصول و خدمات بهتری را نسبت به سایر شرکت ها ارائه دهند.

 

 

4- زیرساخت ها و یادگیری


تیم برون سپاری یک پلتفرم فروش و بازاریابی صحیح را ارائه می دهد که بتواند موقعیت شرکت را حفظ و بهبود بخشد. این خدمت در واقع می تواند زیرساخت های شرکت را برای آینده و موفقیت بیشتر در بین رقبا تقویت کرده و هم چنین سبب تلاش و یادگیری بیشتر سایر بخش ها برای هماهنگ شدن با پلتفرم تیم برون سپاری شود.

 

5- پایداری


در وضعیت اقتصادی که به طور چشمگیری به سمت رقابت بیشتر پیش می رود؛ رکود خرید و فروش نیز در برخی از شرکت ها به چشم می خورد که ممکن است پس از یک دوره درخشان اتفاق افتاده باشد؛ این مساله زمانی رخ می دهد که شرکت در بی ثباتی باشد؛ در واقع اگر یک شرکت دارای یک برنامه روشن و صحیح باشد دارای پایداری در وضعیت فروش و خدمات خود می شود که این مساله را نیز می توان به تیم های متخصص برون سپاری واگذار کرد تا آنها با پژوهش در حرفه شما بهترین طرح تجاری را به شما ارائه دهند.

 

6- هماهنگی مجموعه


گاهی اوقات مجموعه دچار مشکلاتی می شود که تنها راه حفظ و نجات آن؛ شناخت صحیح مشکل است؛ اگر در شرکت شما افرادی کار کنند که دارای تجربه کافی برای مواقع خطر نباشند شرکت شما دچار خطر جدی می شود. در این مورد هم تیم های برون سپاری به دلیل تجارب و هماهنگی اعضای مجموعه شان در تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها و مشکلات می توانند راهکار مناسبی را ارائه دهند.

 

7- رشد کارکنان داخلی


زمانی که شرکت برون سپاری بتواند نیازهای شرکت شما را به خوبی رفع کند و به موفقیت برسد؛ دیگر کارکنان شرکت شما را به فکر فرو می برد تا سعی کنند مهارت های بیشتری کسب کنند و به پیشرفت مجموعه کمک کنند. همچنین آنها تلاش می کنند تا راز موفقیت شرکت های برون سپاری را کشف کرده و بتوانند روند کاری آنها را به داخل مجموعه بیاورند.

 

8- رشد و پیشرفت


بیشتر موسسات و مشاغل کوچک برای شروع به شدت با کمبود بودجه مواجه هستند. یک تیم فروش و بازاریابی برون سپاری می تواند با تجربه می تواند سرعت رسیدن به پول را بیشتر کند و برنامه های فروش موفقی را در پیش بگیرد که منجر به پیشرفت شود.
 

 

  تولید محتوا : تحریریه سایت پایگاه داده کسب و کار

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را جهت تشخیص اسپم ، تکمیل نمایید

رسانه

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

به کارکنانتان بگویید هیچ‌گاه اجازه ندهند قربانی واقع شوند; اما اگر چنین احساسی دارند بهتر است بروند جای دیگری کارکنند.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA