دامپینگ

یک فروشگاه زنجیره ای را تجسم کنید. بسیار بزرگ. بسیار شیک. وارد محله ای می شود. محله ای با مردمانی از طبقه متوسط. نبش اصلی ترین چهار راه محله، زمینی به وسعت 10 هزار مترمربع را می خرد. آن را در هفت طبقه می سازد. با پله برقی، آینه ها و لامپ های زیبا.
خوشحالید نه؟
فروشگاه شروع به کار می کند. تعداد زیادی از اهالی محل را هم استخدام می کند. ولی فقط چند ساعت در هفته. مثلا روزی یکی دو ساعت. چه خاصیتی دارد؟ روشن است که وقتی خانم خانه دو ساعت در فروشگاهی که با آن همه زلم زیمبو و رعایت قواعد مارکتینگ چیده شده کار می کند، خرید روزانه اش را هم از همانجا انجام خواهد داد. بخصوص که قیمت ها هم پائین تر از عباس آقای میوه فروش و حسین آقای پارچه فروش است. حتی پائین تر از قیمت تمام شده! به این می گویند دامپینگ! جالب اینکه خانم عباس آقا هم میوه اش را تازه از همان فروشگاه می خرد. چرا؟ چون عباس آقا سالها هرچه میوه بد داشته که کسی نخریده بوده به منزل آورده. الان خانم عباس آقا خودش دارد کار می کند. با حقوق خودش حسرت سالیان را از دلش در می آورد.

کلید «مدیریت زمان» برای مدیران موفق

به عنوان مدیر یک کسب و کار باید قادر به اداره و مدیریت "زمان" خود باشید. هر چه بهتر بتوانید از آن بهره ببرید به تبع وضعیت کاری موفق تری را نیز تجربه خواهید کرد.
امروز می خواهیم فاکتوری را بررسی کنیم که شاید کمتر به اهمیت آن در حیطه مدیریت کسب و کار توجه شده باشد. زمان از جمله ارزشمند ترین دارایی های انسان در طول زندگی اش است و نحوه استفاده از آن تعیین کننده برد و یا باخت شما در این زندگی خواهد بود. استفاده درست و مفید از زمان خود نیازمند آگاهی از اصول آن و پیروی از مراحلی است که پس از سال ها تحقیق و تلاش محققان به دست آمده اند.

11 اصل حیاتی برای کسب و کارهای کوچک

فارغ از بزرگی کسب و کار ، در نهایت مسئولیت موفقیت آن به عهده‌ی مدیرعامل است. اگر شما هم در زمره ی صاحبان کسب و کارهای کوچک هستید، این مسئولیت به عهده‌ی شما است. و بیش‌تر وظایف حساس مدیرعاملی که منجر به موفقیت می‌شوند، ریشه در دانش و به کارگیری اصول اساسی مدیریت مالی دارند.

۷ نکته ارتباطی برای مدیران

مسئله خنده دار این جاست كه بسیاری از مدیران گمان می كنند كاركنانشان به علت عدم رضایت از حقوق دریافتی كار را ترك می كنند. یك تحقیق در سال ۲۰۰۱ بر روی ۲۰۰۰۰ كارمند كه استعفاداده اند، نشان می دهد كه مهم ترین دلیل برای ترك شغل، رفتار نامناسب سرپرستی و یا به عبارت دیگر مدیران ناشی است. یكی از مهم ترین فاكتورهای رفتار نامناسب سرپرستی، همانا ارتباطی نامناسب است. به قول گرچن هلر مشاور منابع انسانی واتسون وایت ورلدواید، افراد اغلب در تكمیل امكانات محل كار نهایت دقت را دارند ولی متأسفانه دقت لازم درباره مهارت های ارتباطی صورت نمی گیرد. اگر بخواهیم خیلی راحت مطلب را بیان كنیم بایدبگویم كه اگر شما در ارتباطات قوی نیستید، شما نباید مدیر شوید و اگر هستید، احتمالا این شغل برای شما ماندگار نخواهدبود. دیوید راونز استادیار مدیریت، خوشبختانه یك نكته مثبت در این مسئله وجوددارد كه مهارت در ارتباطات كاملا اكتسابی بوده و نه غریزی.

۱۰ خطای نگارشی در نامه نگاریهای تجاری

۱) فقدان یا کمبود وضوح و شفافیت هدف اولین خطا زمانی اتفاق می افتد که شما هنوز شروع به نگارش نکرده اید . اکثر مردم وقتی شروع به نوشتن می کنند؛ حتی از خودشان این سوال را نمی کنند که واقعا" چه می خواهم بگویم؟
یا به چه کسی می خواهم نامه بنویسم ؟ اگر شما هدف شفافی نداشته باشید خواننده ی تان را گمراه خواهید کرد و او نمی تواند منظورتان را از متن بفهمد .

بـررسی میـزان اثـربخشـی جلسـات اداری

در دنیای امروز بخشی از زندگی و ساعات گرانبهای عمر همه ما در جلسات سپری می‌شود. برگزاری جلسات جزء جدائی ناپذیر دنیای سازمانی ما است. برگزاری این گونه جلسات با هزینه‌های سنگین همراه هستند که مهمترین بخش این هزینه‌ها، وقت گرانبهای مدیران و اعضای شرکت کننده در جلسات است. اگر چه گاهی در نظام اداری ما برگزاری تعداد جلسات به عنوان یکی از شاخص‌های موفقیت در ارزیابی عملکرد تبیین شده است، ولی از نظر اصولی تا حد امکان از تشکیل جلسات باید خودداری گردد و سعی گردد مسائل از راه‌های کم هزینه‌تری حل و فصل شود. بر پایی یک جلسه هم می‌تواند به یاری مدیران بشتابد و راهگشا باشد و هم می‌تواند بهترین ساعات کاری آنها را هدر دهد. اصولاً جلسه به چه منظوری برگزارمی شود؟ پاسخ باید گویا و هدفمند باشد.اگر در فکر تشکیل جلسه‌ای هستید،اول از خودتان بپرسید :

کسب و کارهای خرد آنلاین را خرد نکنیم

این روزها کسب و کارهای خرد اینترنتی ایران به سرعت در حال رشد و نمو هستند و اگرچه نام خرد بر آن می گذاریم اما به معنای کوچک انگاشتن سهم آنها در بهره وری، اشتغال و تولید ناخالص داخلی نیست. برای این که دقیقا متوجه شوید منظور من از کسب و کارهای خرد آنلاین چیست، کافی است فهرست بلندبالایی از فروشگاه های اینترنتی ایران را مروری سطحی بکنید.

طبق آمار اعلامی در سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران تاکنون تعداد 16 هزار سایت و فروشگاه اینترنتی در کشور نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کرده اند و البته طبیعی است که تعداد زیادی از فروشگاه های الکترونیکی نیز بدون داشتن این نماد فعالیت می کنند.

50 دلیل که باید همین حالا کسب و کارتان را شروع کنید

بعضی از آدم‌ها در سرنوشت‌شان است که کارآفرین باشند. از زمانی که آن‌ها مدرسه را تمام می‌کنند یا شاید حتی قبل از آن، آن‌ها تشنه‌ی راه‌اندازی کسب و کار و رسیدن به موفقیت هستند، و هیچ‌چیز آن‌ها را متوقف نمی‌کند تا آن رویا را به حقیقت تبدیل کنند.

برای دیگران شروع یک کسب و کار مفهومی ترسناک و تهدیدآمیز است. بسیار چیزهای ناشناخته در سر راه وجود دارد که در آن‌ها غوطه‌ور می‌شوید ولی اگر در نظر دارید که یک کارآفرین باشید فراموش نکنید به کار بردن تمام موارد زیر به شما نفع می‌رساند:

وقتی کسی ایده مان را می‌دزدد چه کنیم؟

در صنایع خلاق، سرقت ایده همیشه اتفاق می‌افتد. وقتی شما صاحب ایده‌ای تازه و هیجان‌انگیز هستید که توجهات را به سمت خود جلب می‌کند، این واقعیت اجتناب ناپذیر است که افرادی هستند که به دنبال دزدیدن فکر شما و سواستفاده از موفقیت‌تان هستند. و این موضوع، ناراحت کننده است.

چگونه کارمندان‌مان را راضی نگه داریم؟

اگر از رهبران با درایت حوزه کسب و کار بپرسید ارزشمند ترین دارایی شان کدام است، به شما خواهند گفت کارکنانشان. با این وجود علت ترک محل کار ۵۰ درصد از کارکنان، رابطه آنها با رئیسشان است. عدم برخورداری شرکت ها از فرهنگی که ارزش های مثبت و تکریم کارکنان در آن پیش بینی شده باشد تبعات واضحی برای آنان دارد. دیو بوکبایندر، کارشناس ارزش گذاری، در مجموعه مقالاتی تحت عنوان «بازگشت سرمایه گذاری روی افراد» در مورد اهمیت وجود چنین فرهنگی به نکات مهمی اشاره کرده است.

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

مدیران پیروزمند دنیای امروز, رمز پیروزی سازمان خود را بهره‌مندی از انسان‌ها فرهیخته می‌دانند.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA