برنامه ریزی فرایند استخدام

این مقاله به فرآیند استخدام از لحظه‌ استعفای کارکنان یا استخدام یک فرد می‌پردازد.
استخدام، فرآیندی پر هزینه است، اگر نتوان افراد مناسب را انتخاب و استخدام کرد آنگاه هزینه‌های آن بر اساس عملکرد سازمانی و چرخش بالای کارکنان به شدت بالا خواهد رفت. برای به حداقل رساندن این مشکلات، یک رویکرد برنامه‌ریزی شده در قبال استخدام به افراد اجازه می‌دهد تا یک ارزیابی جامع و سیستماتیک در قبال نیازهای استخدامی سازمان داشته و بدین ترتیب بهترین افراد را به کار بگیرند.

تحلیل سیستماتیک رفتار مصرف کننده

تحولات پیچیده و پرشتاب جهانی در عرصه های علم، قناوری، ارزشها و معیارها بسیاری از سازمانهای موفق جهان را بر آن داشته است تا اهداف، روشها و ساختار خود را در جهت شناخت هر چه بیشتر مشتریان هدایت کنند.
در این مقاله کوشش شده است یک چهار چوب نظری در خصوص شناسایی و تحلیل سیستماتیک رفتار مصرف کننده ارائه شود.

ترس از شراکت

پرسش

 

به‌تازگی تصمیم به گسترش کسب‌و‌کارم گرفته‌ام. برای این گسترش نیاز به بودجه بیشتری دارم. بودجه‌ای که برای تهیه آن با مشکلات زیادی روبه‌رو شده‌ام. بسیاری از نزدیکان و مشاوران به منظور رفع این مشکل پیشنهاد همکاری را با یک شریک داده‌اند اما با توجه به سابقه‌ای که از گذشته داشته‌ام به‌شدت از همکاری با یک شریک می‌ترسم. در این باره راهنمایی بفرمایید که چه راهکاری را برای همکاری با یک شریک باید در پیش بگیریم؟

6 دلیل رایج ورشکستگی در کسب و کار

بسیاری از شرکت‌ها در همان روزهای آغازین فعالیت خود ورشکسته می‌شوند. بسیاری هم طاقت می‌آورند و با شناسایی و رفع عوامل عامل شکست، خود را از دام ورشکستگی کسب و کار نجات می‌دهند.
تمام شرکت‌های با رشد بالا عاقبت گرفتار حداقل یکی از موانع رایج در رشد سریع می‌شوند. این نحوه مدیریت و برخورد شما است که تعیین‌کننده موفقیت یا تصادم با موانع خواهد بود.

چگونه کارمند خوب استخدام کنیم؟

فرصت برای یادگیری همیشه هست. اینکه فرد داوطلب چقدر اطلاعات دارد، نمی‌تواند معیار خوبی برای استخدام یک فرد باشد. شرکت‌های بزرگ و معتبر، برای به‌کارگیری یک نیروی جدید، به آینده او نگاه می‌کنند. معیاری که برای آنها مهم است، پتانسیل فرد است نه اطلاعاتش. مستقل از نوع کار شرکتی که فرد در آن مشغول به‌کار است، حقوق و مزایایی که دارد، سن یا جنسیتش، تمام کارمندان خوب ویژگی‌های مشترکی دارند.

مدیریت استراتژیک و ضرورت آن برای اصناف

سازمان­ها اعم از دولتی، غیر دولتی، غیر انتفاعی، صنفی و تشکل­ها از جلوه­ های اصلی اجتماع کنونی­ اند و مدیریت، مهم­ترین عامل در حیات، رشد، بالندگی و یا مرگ سازمان­ها محسوب می­شود و مدیران نیز روند حرکت از وضع موجود به سمت وضع مطلوب را هدایت می­کنند و در هر لحظه برای ایجاد آینده ­ای بهتر در تکاپو هستند.

۱۲ اشتباه مؤسسین شرکتها در آغاز کارکارفکری عالی در سرتان است. نقشه شروع یک کار جدید را در ذهن دارید، مشکل مالی وجود ندارد و آماده اید که شرکت را راه بیاندازید. علاوه بر آن چیزهایی که اغلب در آغاز هر کاری افراد فراموش می کنند، چند اشتباه متداول وجود دارد که اکثر موسسین شرکت ها مرتکب می شوند.
اینها چند علامت هشدار دهنده هستند که در زیر آورده ایم و پیشنهاداتی نیز برای کمک به شما برای جلوگیری از بروز این مشکلات ارائه می دهیم تا بتوانید فرصت های موفقیت خود را بالاتر ببرید.

اصول چهارده گانه مدیریت فایول

اصول چهارده گانه فایول عبارت بودند از:

1- تقسیم کار:
اصل تخصصی کردن نیروی کار به منظور تمرکز بر فعالیت جهت کارآیی بیشتر. تقسیم کار یا تخصص گرایی امکان تولید بالاتری را به دست می دهد زیرا هر فرد زمانی می تواند فعالانه کار کند که درآن زمینه از مهارت نسبتا بالایی برخوردار باشد .

اهداف مدیریتی هوشمندانه تعریف کنید

در هر نوع سازمانی می توانید همه نوع اهدافی تعریف کنید. بعضی از اهداف کوتاه مدت و مشخص هستند (ماه دیگر آغاز می شود، ما تولید را با دو واحد بر کارگر افزایش می دهیم)، و برخی هم بلند مدت و نا مشخص هستند (5 سال بعد سازمانی دانش محور خواهیم بود). بعضی از اهداف برای پرسنل به راحتی قابل فهم است. ( در خط تولید نباید بیش از 20 کالای مرجوعی داشته باشیم.) هنوز هم فهم برخی از اهداف می توانند برای پرسنل نسبتا ساده باشند ( کسانی که به عنوان مهمان پذیر کار می کنند باید با سومین زنگ تلفن را پاسخ دهند). اما برخی اهداف هم به گونه ای هستند که دست یافتن به آنها واقعا مشکل خواهد بود ( همه کارمندان بخش معارفه ما باید قبل از پایان سال مالی بتوانند به 5 زبان اصلی که مشتریان صحبت می کنند مسلط باشند).

 

11 نکته ساده ولی واجب در مصاحبه کاری

امروزه مصاحبه شغلی یکی از پردغدغه ترین پدیده هایی است که قشر جوان با آن مواجه است. مرحله مصاحبه در روند جست و جوی شغلی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در مدت زمان کوتاه مصاحبه شغلی می توانید شانس استخدام خود را تقویت کنید یا آن را از بین ببرید. مصاحبه بهترین زمان برای نمایش توانایی هایی است که به واسطه سال ها تمرین به دست آمده اند.

آموزش بازاریابی,آموزش فنون مذاکره,آموزش کسب و کار,ایده های کسب و کار,راهکار موفقیت در کسب و کار

سخن روز

اگر همه چیز مهم باشد, پس بدان که هیچ چیز مهم نیست.

ورود کاربران

عضویت در خبرنامه

ایده تبلیغات

 ایده برای تبلیغات

تبلیغ خلاقانه‌ی یک کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی؛

 

ایده برای تبلیغات,ایده های خلاقانه,ایده کسب درامد,ایده کسب و کار,تبلیغات محیطی

 

با ما در تلـــگــــرام

جهت عضویت در گروه های تلگرام پایگاه داده کسب و کار، لطفا اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید تا به ما در تلگرام ملحق شوید

CAPTCHA